BUŁGARSKI WIECZÓR W GALERII BIK OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ I KONCERT

17 października (sobota), godz. 17.00
BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURY
Al. Ujazdowskie 33/35, Warszawa

BUŁGARSKI WIECZÓR W GALERII
Wystawa pt.

,,PIĘKNA BUŁGARIA W CZTERECH PORACH ROKU”
jest autorstwem PLAMENA TROSHEVA

есен край рекатаPlamen Troshev robił samodzielne wystawy w Sofii, Kazanłyku, Burgas. Jego ekspozycje gościły w Warszawie /1998/, Baden-Baden /2000/, Budapeszcie /2015/. Brał udział w Międzynarodowej Wystawie ,,EXPO” – Hanower /2000/, w Wystawie Narodowej, przedstawiającej Bułgarię w Libanie i Syrii /2001/. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych.
Prace, które prezentuje ekspozycja, goszcząca obecnie w Warszawie, ukazują piękno przyrody bułgarskiej podczas czterech pór roku. Autor pokazuje na przemian pejzaże i bułgarskie góry oraz morze – podczas wschodu i zachodu słońca.

RECITAL GITARY KLASYCZNEJ W WYKONANIU
PETARA PETKOVA

Petar Ivanov Petkov fotoPetar Ivanov Petkov, miłośnik muzyki Baroku, a Bacha w szczególności. Urodził się w Plovdivie, gdzie rozpoczął artystyczną edukację w Gimnazjum Muzycznym. Naukę kontynuował w Szkole Muzycznej, a następnie w Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych. Studia wyższe ukończył w Gdańsku, na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w klasie gitary Jana Paterka, pod którego okiem pisał pracę licencjacką i magisterską, obie dotyczące bułgarskiej twórczości gitarowej.
Zdobywca wielu nagród w międzynarodowych konkursach, uczestnik kursów mistrzowskich z m.in.: Marco Tamayo, Andrea Diecim, Georgi Vassilevem, Waldemarem Gromolakiem, Erminem Egerem i Goranem Solscherem.
W programie recitalu zaprezentuje utwory Johna Dowlanda, Heitora Villa-Lobosa, Jorge Morela oraz Frederico Moreno Torroba.

Bułgarski Instytut Kultury ogłosi wyniku z pierwszej edycji konkursu tłumaczeniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *