BUŁGARSKI FILM „PRZEGRANI” NA WARSZAWSKIM FESTIWALU FILMOWYM

КАРЪЦИNa 31. Warszawskim Festiwalu Filmowym zostanie wyświetlony film „Przegrani” w reżyserii Ivaylo Hristova. Po seansie filmowym odbędzie się rozmowa z reżyserem i z aktorami.
Sala: KINOTEKA 3, PAŁAC KULTURY
Data: 18 października 2015 r.
Godzina: 21:00

PRZEGRANI

Elena, Koko, Patso i Gosho chodzą do szkoły średniej w prowincjonalnym mieście. Są nierozłącznym przyjaciółmi, którzy uważają siebie za „przegranych”. Rodzice Koko pracują w Grecji, dlatego chłopak sam opiekuje się chorą na Alzheimera babcią. Koko jest zakochany w Elenie, ale dziewczyna jest pochłonięta czym innym. Marzy, żeby zostać piosenkarką zamiast użerać się z matką alkoholiczką. Tymczasem do miasta ma przyjechać na koncert sławny zespół rockowy. Zaowocuje to zmianami w całym mieście. Pojawią się nowe romanse, rozczarowania i komplikacje. Ujmująca historia o dojrzewaniu sfilmowana w czerni i bieli.
Ivaylo Hristov
Bułgarski aktor i reżyser. Urodził się w 1955 roku w Sofii. Ukończył studia na wydziale aktorstwa w Narodowej Akademii Teatru i Filmu (NATFA). Ma w dorobku ponad 50 ról w teatrze, a ponad dwadzieścia w filmach fabularnych. Jego pierwszy film fabularny „Emigranci” (2003), który wyreżyserował wspólnie z Lyudmilem Todorovem, brał udział w wielu festiwalach filmowych. „Karatsi”, jego trzeci film jako reżysera, otrzymał trzy nagrody, w tym główną na festiwalu w Moskwie. Pokazywany też był w San Sebastian 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *