OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ

9 lutego (czwartek) 2017, godzina 18.00

BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURY

Al. „Ujazdowskie” 33/35, Warszawa

 

Cover_Shared_Heritage_238X280_Project_IVO_B_1 — kopiaOTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ

„BAŁKANY – WSPÓLNE DZIEDZICTWO” –

ŚREDNIOWIECZE

Druga część wielkiej wystawy, liczącej ponad 150 plansz obrazuje różnorodność kulturową na Bałkanach z epoki średniowiecza. W Galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury zostaną zaprezentowane mistrzowsko wykonane zdjęcia unikatowych średniowiecznych zabytków, obiektów archeologicznych i artefaktów z jedenastu krajów bałkańskich.

Wybitni bułgarscy historycy i prof. dr hab. Aksynia Dżurowa i prof. dr hab. Iwan Marazow są autorami obszernych tekstów towarzyszących wystawie.

Sekcje „Starożytność” i „Manuskrypty” tej samej ekspozycji można obejrzeć od 3 lutego do 30 marca 2017 roku w Państwowym Muzeum Archeologicznym (Arsenał), przy ul. „Długiej” 52 w Warszawie.

Pomysłodawcą wystawy jest Iwo Hadżimiszew. Jest także autorem ponad 20 indywidualnych ekspozycji fotograficznych i jest honorowym członkiem Royal Photographic Association w Wielkiej Brytanii. Iwo Hadżimiszew wraz z grupą specjalistów ze wszystkich krajów bałkańskich pracowali nad wyborem obiektów do fotografowania i tekstów prawie 10 lat.

Wystawa organizowana jest przez Bułgarski Instytut Kultury, Ambasadę Republiki Bułgarii i Stichting Horizon Naarden – Holandia.

Balkan_Civilisation_Book_Page_203_SMALL

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *