SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

2018

Szanowni Państwo,

Rok 2017 był dla nas wyjątkowym – obchodziliśmy 65. rocznicę założenia Bułgarskiego Instytutu Kultury. Dziękujemy, że wspierali nas Państwo swoją obecnością i udziałem w naszych przedsięwzięciach artystycznych.

Państwa zachwyt nad naszymi wystawami i koncertami przyniósł radość i spełnienie całemu naszemu zespołowi. Państwa pomysły i propozycje następnych spotkań z kulturą bułgarską mają dla nas szczególną wartość, ponieważ aktywna publiczność jest znaczącym czynnikiem w dyplomacji kulturowej.

Będziemy liczyć na Państwa wsparcie również w roku 2018. Od 1 stycznia do 1 lipca na terytorium całej Polski wydarzenia artystyczne będą towarzyszyć programowi politycznemu Bułgarskiej Prezydencji Rady Unii Europejskiej.

Postaramy się, żeby Państwo dowiedzieli się więcej o bułgarskiej kulturze, o historii, tradycji i bogactwie bułgarskiej duchowości oraz o unikatowych pomnikach starożytnych cywilizacji na ziemiach bułgarskich. W ramach Festiwalu Młodych Talentów odbędzie się szereg spotkań ze współczesnymi bułgarskimi talentami muzycznymi, z młodymi malarzami oraz przedstawicielami nurtów sztuk użytkowych. Podczas Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, w przesłaniach współczesnych młodych artystów będziemy dostrzegać godną kontynuację tradycji.
Poszerzanie partnerstwa między bułgarskimi i polskimi twórcami jest ważnym, już tradycyjnym zadaniem Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie. W przyszłych wspólnych projektach znaczną rolę będą odgrywać obchody 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a zatem i 100. Rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Bułgarią. Jeszcze pod koniec 1918 roku Bułgaria uznała niezależność Polskiego Państwa, fakt z którego Bułgarzy są bardzo dumni.

Wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzącego Nowego Roku! Życzymy Państwu dużo zdrowia i niech Państwa najlepsze życzenia i pragnienia znajdą swoje spełnienie.

Zespół Bułgarskiego Instytutu Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *