BUŁGARSKI FILM NA WARSZAWSKIM FESTIWALU FILMOWYM

Podczas 34. edycji Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się projekcja filmu „Irina” w reżyserii Nadeżdy Kosewej.

Opis: Irina pracuje dorywczo jako kelnerka, ale zostaje zwolniona. Tego samego feralnego dnia jej mąż ma poważny wypadek. Zostaje kaleką i nie jest w stanie zarabiać. Żeby utrzymać niepełnosprawnego męża, dziecko i siebie, kobieta decyduje się na pozornie proste rozwiązanie — zostanie matką zastępczą. Okazuje się jednak, że to niezwykle trudne zadanie.

Bułgarska reżyserka i producentka Nadeżda Kosewa urodziła się w Sofii. Ukończyła studia na Państwowej Akademii Teatru i Sztuki Filmowej w Sofii. W 2005 roku wraz ze Svetlą Tsotsorkovą założyła firmę produkcyjną Front Film. W 2009 roku wyreżyserowała film krótkometrażowy, „Omelet”, za który otrzymała specjalne wyróżnienie na festiwalu Sundance. Jej kolejny krótki metraż „Vtori dubal” (2011) otrzymał specjalne wyróżnienie na festiwalu w Sarajewie, był też pokazywany w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na 27. WFF. W 2015 roku wraz ze Svetlą Tsotsorkovą (reżyserką) wyprodukowała film „Zhazhda”, który brał udział w Konkursie 1-2 na 31. WFF. „Irina” (2018) to jej pełnometrażowy debiut reżyserski.

Szczegóły pokazu na: https://wff.pl/pl/film/irina-34

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *