ŚWIĄTECZNY KONCERT FORMACJI BELCANTO

22 września Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie uczcił święto narodowe Bułgarii – Dzień Niepodległości. Z tej okazji w Teatrze Królewskim w Muzeum Łazienki Królewskie odbył się uroczysty koncert czterech wspaniałych bułgarskich głosów – Teodora Baturowa, Tonczo Tonczewa, Swetozara Christowa i Walentina Galjowa. Śpiewacy stworzyli zespół na oczach tysięcy widzów popularnego programu telewizyjnego X Factor. Zjednali się pod nazwą „Belcanto” i od tamtej pory koncertują w kraju i poza jego granicami. Zachwycili również publiczność w Warszawie, wykonując na deskach zabytkowego teatru znane pieśni i evergreeny. Nie zabrakło również wiecznych bułgarskich piosenek „Моя старана” /pol. Moja ojczyzno/ Emiła Dimitrowa czy „Ветрове” /pol. Wiatry/ Lili Iwanowej. Powtórne wykonanie szlagieru Emila Dimitrowa nagrodzony został owacjami na stojąca i gorącymi prośbami o bis.

Dyrektor Bułgarskiego Instytutu Kultury Kalina Stancheva pozdrowiła obecnych przedstawicieli bułgarskiej wspólnoty w Warszawie i podziękowała licznym polskim przyjaciołom za przybycie i uszanowanie święta narodowego.

Gościem koncertu był ambasador Republiki Bułgarii, Emił Jałnyzow, który przywitał publiczność przejmującą przemową o więzi łączącej Polskę i Bułgarię. Dzień Niepodległości Bułgarii zbiegł się bowiem z 30. jubileusz wolności demokratycznej państw Europy Środkowej i Wschodniej. Kolejne z wydarzeń, które łączy nasze narody i ukazuje wspólne u Bułgarów i Polaków pragnienie suwerenności oraz niestrudzoną o nią walkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *