PROJEKT POSŁUCHAJMY KINA HILDY KAZASYAN I PRZYJACIÓŁ PO RAZ PIERWSZY ZA GRANICĄ – W PAŁACU NA WYSPIE W MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

W Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie odbył się niezapomniany koncert jazzowy jednych z najwybitniejszych bułgarskich muzyków. W przepięknej sali balowej wystąpili śpiewaczka jazzowa Hilda Kazasyan, śpiewak Vassil Petrov oraz mistrz dętego instrumentu kawału Theodosii Spassov. W skład zespołu weszli również Christo Yotzov (perkusja), Dmitar Karamfilov (kontrabas), Zhivko Petrov (fortepian) i Michaił Yossifov (trąbka). Niezwykły repertuar stworzony został z utworów bułgarskiej muzyki filmowej, a słuchaczy oczarowały wykonania z takich produkcji, jak Козият рог (Kozi róg), Вчера (Wczoraj), Неочаквана ваканция (Niespodziewane wakacje) i in. Koncert odbył się w bardzo ważną dla wokalistki datę, ponieważ w urodziny jej ojca – ikony bułgarskiej muzyki jazzowej, kompozytora i dyrygenta Vili Kazassyana, a także autora wielu wykonanych tego wieczora piosenek.  Hilda Kazassyan od zawsze miała szczególny stosunek do muzyki filmowej. Jak twierdzi artystka, jest w tym gatunku coś niezwykle obrazowego i nostalgicznego zarazem. Koncert ten był jej marzeniem od wielu lat. Publiczność, która wypełniła po brzegi zabytkową salę, była pod ogromnym wrażeniem wirtuozyjności muzyków. Koncert zakończył się gorącymi brawami i prośbami o bis.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Ambasady Republiki Bułgarii oraz pomocy Konsula Honorowego Bułgarii we Wrocławiu – Jana Chorostkowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *