Wianki nad Wisłą 2009

Dnia 20 czerwca 2009 r. Bułgarski Instytut Kultury po raz pierwszy uczestniczył w największej imprezie masowej w Warszawie „Warszawskie  Wianki nad Wisłą”. Piknik odbył się pod hasłem „Poznaj Państwa Unii Europejskiej, ich kulturę, kuchnię i zwyczaje”, z okazji  5 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

 

Instytut zaprezentował na swoim stoisku część wystawy „Cyrylica-nowy alfabet Unii
Europejskiej”, płyty z muzyką bułgarską, ceramikę, ikony,  filmy i albumy o Bułgarii, repliki trackich naczyń, antycznych lamp ceramicznych, płytek wotywnych i okrągłych zdobionych płytek z dziedzictwa kultury Bułgarii, jak i wyroby bułgarskiego rzemiosła artystycznego.

Nawiązując do tradycji, w tym dniu odbywa się  puszczanie wianków na wodę. W tym roku uczestnicy w imprezie próbowali pobić zeszłoroczny rekord i rzucić na wodę wianek o średnicy większej niż 21 metrów.

W porach wieczorowych na dużej scenie wystąpiły: Maciej Maleńczuk z projektem "Psychodancing", Matt Pokora oraz zespół Reamonn. Zwieńczeniem nocnej zabawy było jak zwykle gigantyczne widowisko sztucznych ogni, do którego muzykę napisał Leszek Możdżer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *