Dni Św. Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej

W dniach 21-22 maja 2009 r. w Białej Podlaskiej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Św. Cyryl i Metody w języku i kulturze Słowian”.
 

Konferencja została zorganizowana przez Zakład Językoznawstwa Słowiańskiego Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS przy współpracy z Kolegium Licencjackiego UMCS w Białej Podlaskiej, Podlaskiej Fundacji Wspierania Talentów, Urzędu Miasta i Polskiego Kościoła Prawosławnego.
 

Dyrektor Bułgarskiego Instytutu Kultury – Pani Michaela Todorova uczestniczyła w oficjalnym otwarciu i w imieniu Instytutu wręczyła Pani doc.  Marioli Mostowskiej z Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dyplom uznania za współpracę  podczas organizacji licznych imprez kulturalnych.

W Galerii Podlaskiej została zaprezentowana wystawa „Bułgaria-kraj starożytnych cywilizacji”, autorstwa Iwo Hadżimiszewa i prof. Iwana Marazowa, zorganizowana przez Koło Naukowe Slawistów przy Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Kolegium Licencjackie UMCS w Białej Podlaskiej oraz  Bułgarskiego Instytutu Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *