Wystawa bułgarskich grafików została otwarta w Wilnie

15 kwietnia – Dzień Kultury na Litwie, w Sali wystawowej Związku Artystów Litewskich w Wilnie została otwarta wystawa grafików: Ivana Ninova oraz Marii Duhtevej. Wydarzenie, zostało uczczone w Wilnie prezentacją bułgarskich artystów i jest pierwszym wspólnym projektem Ambasady Republiki Bułgarii na Litwie, Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie oraz Związku Artystów Litewskich.


W swoich mowach powitalnych prezes Związku Artystów litewskich Eugenijus Nalevaika, Ambasador Republiki Bułgarii na Litwie Ivan Danchev, oraz dyrektor Bułgarskiego Instytutu Kultury Michaela Todorova wyrazili swoje zadowolenie z podjętej współpracy i mówili o perspektywach dalszej wspólnej działalności. Na spotkaniu obecni byli Ambasadorowie Hiszpanii, Japonii, Portugalii, Czach, Francji i Bułgarii na Litwie, przedstawiciele Ambasady Rosji, dyrektor Francuskiego Instytutu Kultury i dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury, członkowie Związku Artystów Litewskich, przyjaciele Bułgarii oraz wielbiciele sztuki.


W trakcie spotkania zabrzmiały utwory takich kompozytorów, jak Gabriel Faure, Claude Debussy i Kamil Sen-Sans, które zostały wykonane przez litewskie artystki Elinę Maslahovą (fortepian) oraz Viliję Gaižauskaitė (wiolonczela).
Wystawa została udostępniona przez Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie i zostanie otwarta dla zwiedzających do 4 maja 2010 roku.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *