UROCZYSTY KONCERT FORTEPIANOWY Z OKAZJI 135 ROCZNICY POWSTANIA KWIETNIOWEGO

11 kwietnia 2011, o godzinie 19 w Sali balowej Pałacu Potockich Uniwersytetu Warszawskiego odbył się uroczysty koncert fortepianowy z okazji 135 rocznicy powstania kwietniowego. Podczas wieczoru wystąpili Ivan Yanakov, laureat wielu międzynarodowych konkursów fortepianowych i pochodząca z Hong Kongu Amerykanka prof. Sylwia Ho, zwyciężczyni Artist International Competition.

W programie artyści zaprezentowali utwory Chopina, Wladigierowa, Liszta i Debussy, jednakże to ostanie wykonanie wzbudziło najwięcej emocji wśród publiczności. Otóż na koniec I. Yanakov i S. Ho wspólnie zagrali 2 Taniec Węgierski Brahmsa na 4 ręce, była to zdecydowanie niesamowita interpretacja tego znanego utworu.

Całe wydarzenie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem, przybyło wielu znakomitych gości w tym m.in. Minister Pełnomocny Ambasady Republiki Bułgarii w Polsce Iwajło Iwanow, b. wiceminister kultury i dyrektor Biblioteki Narodowej Michał Jagiełło, przedstawiciele Ambasady Grecji, Dyrektorzy różnych instytucji w tym Duński Instytut Kultury, Słowacki Instytut Kultury, Studium Europy Wschodniej UW, Muzeum Historii Polski, oraz profesorowie bułgarystyki PAN i UW, historycy, Bułgarzy i przyjaciele Bułgarii. Po koncercie na lampce wina gości mogli osobiście porozmawiać z gwiazdami wieczoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *