ZAKOŃCZENIE MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „SŁONECZNA ZAKŁADKA 2012”

W czwartek, 31 maja 2012 w Bibliotece Publicznej w Ursusie odbyło się uroczyste zakończenie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Słoneczna Zakładka 2012”, którego hasłem była „Moja ulubiona książka”. W konkursie wzięło udział 818 uczestników z Austrii, Bułgarii, Polski i Serbii. Zgłoszone prace oceniano w kategorii generalnej i narodowej, w 5 grupach wiekowych. Ze względu na tematykę i międzynarodowy charakter konkurs był wyjątkową okazją dla porównania wrażliwości estetycznej oraz upodobań czytelniczych dzieci i młodzieży różnych krajów Europy.

Znaczący sukces odnieśli młodzi Bułgarzy, zdobywając trzy pierwsze miejsca w kategorii generalnej w grupie wiekowej 9 do 10 lat. Byli to Teodor Martinow Karastojanow (Galeria Sztuki w Ruse , I miejsce), Monica Hristova (Sdrujenie prijatel na deteto, Sofia, II miejsce),  Nikol Nikołajewa Rajdowa (Galeria Sztuki w Ruse, III miejsce).

Nagrody dla laureatów konkursu ufundowali m.in.: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski, Burmistrz Dzielnicy Ursus – Wiesław Krzemień, Dyrektor Bułgarskiego Instytutu Kultury – Michaela Todorova, Radczyni Kulturalna Ambasady Austrii, – Mag. iur. Ulla Krauss-Nussbaumer oraz Anna Hieroplitańska z Punktu Kontaktowego Kultura.

Tekst: Piotr Jankowski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *