KONCERT KRASSIMIRY JELIAZKOVEJ-JONES I SIBYLLE OTT-KOHM

Dnia 26 stycznia 2014 roku w Galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie obył się koncert zatytułowany „Muzyczna podróż po Europie” w wykonaniu Krassimiry Jeliazkovej-Jones (skrzypce) i Sibylle Ott-Kohm (fortepian).

Bułgarska skrzypaczka ukończyła Państwową Akademię Muzyczną w Sofii w klasie prof. Dory Ivanovej.  Później doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem światowej sławy wirtuozów skrzypiec, takich jak Franco Gulli, Igora Bezrodniego oraz Karen Arutunyan. Do jej doświadczeń zawodowych należą występy w orkiestrach symfonicznych i kameralnych oraz solowe występy w krajach takich jak Bułgaria, Egipt, Niemcy, Rosja, Francja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Bośnia czy Turcja pod batutą sławnych dyrygentów, takich jak Pavel Kogan czy Yoel Levi. W latach 2009–2012 Krassimira Jeliazkova-Jones mieszkała w Warszawie, gdzie rozwinęła aktywną działalność pedagogiczną oraz koncertową. Obecnie pracuje w Berlinie.

Niemiecka pianistka Sibylle Ott-Kohm studiowała w Richard Strauss Konserwatorium w Monachium w klasie prof. Gernot Sieber. Następnie udoskonalała swoją wiedzę w Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie u prof. Broddack i prof. Hellwig. Uczestniczyła w zajęciach mistrzowskich prof. Seidlhofera w Wiedniu i kompozytora G. Kurtag w Berlinie. Od jesieni 2013 roku pracuje razem z bułgarską skrzypaczką Karassimirą Jeliazkovą-Jones.

Koncert był prawdziwą muzyczną podróżą po Europie. W programie były utwory Josepha Haydna, Roberta Schumanna, Eduarda Griega, Bohuslava Martinu, Jana Sibeliusa, Arcangello Corelli, Gabriela Faure, Edwarda Elgara, Mieczyslawa Karlowicza, Petara Christoskova, Dmitriego Szostakowicza, Pablo de Sarasate.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *