DRODZY PRZYJACIELE BUŁGARSKIEJ KULTURY!

Mamy nadzieję, że mają Państwo przyjemne i słoneczne letnie wakacje! Specjalnie pozdrawiamy tych z Państwa, którzy wybrali jako destynacje urlopowe bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego lub bułgarskie góry! Jesienią czekamy na Państwa zdjęcia albo krótkie filmy,  poświęcone zabytkom bułgarskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Bułgarskiego Instytutu Kultury – „Moja bułgarska podróż!”

W nowym sezonie kulturalnym 2016/2017 Bułgarski Instytut Kultury czeka na Państwa w swojej odnowionej galerii. Wernisaż pierwszej wystawy odbędzie się 14 września. Będą zaprezentowane płótna największych mistrzów bułgarskiego malarstwa batalistycznego ze zbiorów Narodowego Muzeum Historii Wojennej w Sofii. W listopadzie przedstawimy Akwarelę z Sofijskiej Galerii Sztuk Plastycznych, w grudniu zaś – współczesną ikonografię Atanasa Kamesheva z Płowdiwu.
Projekt „Polsko, poznaj przyszłość sztuki bułgarskiej”, pierwotnie zaplanowany jako festiwal kilkumiesięczny – od marca do końca lipca, znalazł swój ciąg dalszy w wakacjach, proszę oczekiwać jego kontynuacji jesienią roku 2016.

Po udanej prezentacji w Warszawie, Toruniu, Krakowie i innych miastach bułgarscy uczniowie i studenci otrzymali zaproszenia do udziału w nowych przedsięwzięciach we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury do końca września 2016. Zaplanowany finisaż wystawy odbędzie w dniu 21 września

22 września Bułgarski Instytut Kultury zaplanował obchody Dnia Niepodległości Bułgarii. Odbędzie się koncert zespołu kameralnego „3/4”, zagrają studenci Narodowej Akademii Muzycznej im. „Pancha Vladigerova” w Sofii.
W październiku zaprezentujemy  kolejną z prestiżowych szkół artystycznych w Bułgarii, mianowicie Narodową Szkołę Stuki im. Dobri Hristova w Warnie (koncert i wystawa). W ten sposób w ciągu całego 2016 roku  Bułgarski Instytut Kultury przedstawi osiągnięcia artystyczne najmłodszego pokolenia bułgarskich artystów.
Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w naszych przyszłych przedsięwzięć.

Zespół Bułgarskiego Instytutu kultury w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *