BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURY W WARSZAWIE ORGANIZUJE WIECZORY MUZYCZNE Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

IMG_0077Z okazji święta narodowego, obchodzonego 22 września, Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie prezentuje nowe bułgarsko-polskie przedsięwzięcie ethno jazzowe. 20 września w mieście Żyrardów, które niedawno nawiązało partnerstwo z Trjawną, jako gość specjalny wystąpił znany bułgarski muzyk grający na gydułce – Pejo Peew, razem z zespołem Sarakina (Jacek Grekow, Mateusz Bielski, Jan Mlejnek i Anna Klebus). Muzycy przedstawili nagrany przy wsparciu Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie nowy album „Balkantron”, który jest ich autorskim projektem.

Bułgarska kultura trafiła na podatny grunt do współpracy w położonym  16 km na zachód od Warszawy Żyrardowie. Miasto jest znane z pierwszej w Polsce przędzalni lnu. Obecnie dziewiętnastowieczne fabryczne pomieszczenia przekształcono w nowoczesne centra kulturalne, hotele i nowoczesne centra handlowe. Bułgarscy muzycy zostali ciepło przyjęci na scenie Domu Kultury „Resursa”. Prezydent Żyrardowa – Wojciech Jasiński – osobiście przywitał licznych gości i złożył życzenia wszystkim Bułgarom z okazji Święta Niepodległości. Na wydarzeniu obecny był również pan Iwan Kitow, pierwszy sekretarz Ambasady Republiki Bułgarii w Polsce.

Bułgarski Instytut Kultury kontynuuje obchody Dnia Niepodległości. Pejo Peew i Sarakina wystąpiły z wielkim powodzeniem w Domu Kultury Śródmieście w stolicy Polski. Niebawem odbędzie się następny koncert we Wrocławiu, w ramach Ethno Jazz Festival.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *