KONCERT MARCINA BRONIKOWSKIEGO

20171125_194915 — kopiaW dniu 25 listopada, w Galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie zabrzmiały utwory bułgarskich i polskich kompozytorów. Śpiewał Marcin Bronikowski – znany polski artysta operowy. Koncert jubileuszowy poświęcony został 25-letniej karierze artysty, która rozpoczęła się w Sofii.

Marcin Bronikowski Urodził się w 1968 roku w Warszawie. W 1992 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem i tytuł magistra sztuki w Konserwatorium Muzycznym w Sofii, a w tym samym roku zadebiutował na scenie Narodowej Opery w Sofii jako Figaro. Od tamtej pory wykonał ponad 30 partii w popularnych operach.

W 1996 r. był jedynym polskim śpiewakiem operowym, którego José Carreras zaprosił do udziału w koncercie charytatywnym inaugurującym obchody 50-lecia istnienia UNICEF. W 2000 roku Bronikowski jako pierwszy polski baryton debiutował na scenie Królewskiej Opery Covent Garden w Londynie. W 2004 roku wystąpił po raz pierwszy na scenie Teatro alla Scala w Mediolanie. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów wokalnych.

W programie usłyszeliśmy utworów Mieczysława Karłowicza, Panczo Władigerowa, Wery Baewej, Iwana Marinowa, Weselina Sojanowa i in. Przy fortepianie była Ella Susmanek. Znany polski baryton nagrodzony został przez publiczność brawami na stojąco. Wśród obecnych na koncercie był J. E. Emił Jałnyzow – Ambasador Bułgarii w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *