NADDUNAJSKO-BAŁKAŃSKI ETHNO JAZZ

W wywiadzie dla kanału 1. Bułgarskiej Telewizji Narodowej (BNT) uznany światowo kompozytor i muzyk Theodosii Spassov przedstawił projekt „Dunaj po Wiśle”, którego europejska premiera odbędzie się 30 czerwca o godz. 18.00 w Zamku Królewskim w Warszawie.

W projekcie, wymyślonym i zorganizowanym we współpracy z Bułgarskim Instytutem Kultury w Warszawie, zabrzmi naddunajsko-bałkański ethno jazz w wykonaniu powstałej specjalnie z tej okazji formacji – Theodosii kwintet. A do niej „kavalista wszechświata” zaprosił rumuńską śpiewaczkę Teodorę Enake, serbskiego gitarzystę  Branko Trijica, basistę Aleksanyra Lekowa i perkusistę Naczo Gospidinowa. Wybrzmią autorskie interpretacje tradycyjnych motywów z kultury muzycznej Bałkanów i regionów naddunajskich.

„Koncert jakiego w Polsce jeszcze nie było” – tak określają to wydarzenie organizatorzy XVIII Międzynarodowego Festiwalu Ogrody Muzyczne, który rozpocznie się 30 czerwca właśnie tym koncertem. Jednocześnie będzie to wydarzenie zamykające program kulturalny Prezydencji Bułgarii w Radzie Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *