Dzień historii i kultury Bułgarii w Pruszkowie

17 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie odbyła się impreza z cyklu „HISTORIA I KULTURA KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ”.

Gości powitali : Prezydent Miasta Pruszkowa Jan Starzyński, Dyrektor MOK Ewa Sowa, Minister Pełnomocny i Radca Ambasady  Republiki Bułgarii w Polsce Iwajło Iwanow,  który przybliżył zebranym związki Bułgarii z Polską i Dyrektor Bułgarskiego Instytutu Kultury Michaela Todorova. Impreza zorganizowana wspólnie przez Miejski Ośrodek Kultury, i Bułgarski Instytutu Kultury.

 

W programie spotkania, Instytut zaprezentował : wystawę fotografii „Złote karty bułgarskiego średniowiecza” autorstwa prof. Aksinii Dżurowej, prof. Iwana Marazowa i fotografika Iwo Hadżmiszewa, ciekawy folklor bułgarski występem zespołu pieśni i tańca „Iglika” z Krakowa oraz  filmy dokumentalne o Bułgarii „Polskie ślady w Bułgarii” i  „Magia Rodopów”.
Pokazano wystawę ceramiki i tkanin bułgarskich, a pod koniec programu zaproszono wszystkich gości na lampkę bułgarskiego wina i degustację tradycyjnych przysmaków kuchni bułgarskiej.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *