Grafika bułgarska – relacja z wystawy

17 lutego 2009 r. w „Galerii 022” Związku Polskich Artystów Plastyków odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „GRAFIKA BUŁGARSKA”. Ekspozycja jest częścią kolekcji Związku Bułgarskich Artystów Plastyków i przedstawia prace Atanasa Wasylewa, Michaila Petkowa, Dimo Kolibarowa, Aleksego Naczewa, Swilena Blażewa, Stefana Markowa, Stojana Canewa, Eleny Panajotowej, Marii Duhtewej, Stefana Bożkowa i Weliko Marinczewskiego.

Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Warszawskiego pan Marek Dzienkiewicz przywitał gości i wyraził swoje zadowolenie z możliwości prezentacji prac na takim wysokim poziomie.

 

Specjalnym gościem imprezy był zastępca przewodniczącego Związku Bułgarskich Artystów Plastyków, który krótko przedstawił artystów nadmieniając, że część grafik jest uhonorowana licznymi nagrodami w różnych krajach świata. Wyraził również nadzieję na dalsze wspólne projekty.

Na otwarciu był obecny również prof. Rafał Strent, który jest inicjatorem cyklu wystaw p.t. ”Prof. Strent przedstawia grafikę bułgarską” i od lat wspólnie z Bułgarskim Instytutem Kultury przybliża polskiej publiczności współczesną grafikę bułgarską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *