OTWARCIE WYSTAWY CYKLU GRAFIK „DZIENNIKI KONSTANTYNA” DIMA KOLIBAROVA

4 listopada (środa), godz. 18.00
BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURY
Al. Ujazdowskie 33/35, Warszawa

OTWARCIE WYSTAWY

CYKLU GRAFIK

„DZIENNIKI KONSTANTYNA”
DIMA KOLIBAROVA

Dimo KolibarovDimo Kolibarov przedstawia swój najnowszy cykl grafik „Dzienniki Konstantyna”. Konstantyn to jego syn, a wystawa jest poświęcona właśnie niemu. Seria piętnastu grafik mogłaby też nosić tytuł „Dziecięce dzienniki”, ponieważ artysta próbował spojrzeć na świat oczami dziecka, aby odkryć to, że rzeczywistość jest jak marzenie – bardzo promienna, przyjazna oraz ciekawa. Wystawa nie jest jednak przeznaczona dzieciom, lecz dawniejszym dzieciom, które już urosły – nimi jesteśmy my – dorośli.
Bułgarski grafik określa swoje oczekiwania od ekspozycji w następujący sposób: „Ja jako autor odniósłbym największy sukces, gdyby obserwatorzy zadali sobie pytanie: co mi się przydarzyło, że tak się oddaliłem od tego przepięknego świata – świata, który mimo wszystko wciąż istnieje w oczach dzieci”.

Dimo Kolibarov to bułgarski artysta-grafik. Jest wykładowcą na Wydziale Graficznym Narodowej Akademii Sztuk Pięknych. Urodził się w 1965 roku w mieście Pomorie. Już jako uczeń siódmej klasy samotnie udał się do Płowdiwu, gdzie spełnił swoje marzenie i kształcił się w Narodowej Szkole Sztuk Pięknych im. Canki Lawrenowa. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Sofii. Dimo Kolibarov ma bogatą twórczość artystyczną. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw na całym świecie. Prócz tego zdobył ponad 30 nagród i wyróżnień o zasięgu międzynarodowym za wysoki wkład jego twórczości do światowej grafiki. W 1993 roku był laureatem 8 Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *