OTWARCIE WYSTAWY BUŁGARIA – HISTORIA I KULTURA W STU KADRACH

14 stycznia 2016 (czwartek), godz. 18.00
BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURY
al. Ujazdowskie 33/35, Warszawa

OTWARCIE WYSTAWY
BUŁGARIA – HISTORIA I KULTURA W STU KADRACH

W OBIEKTYWIE VIKTORII MARINOV

DSC_1004_00122 — kopia

Wystawa prezentuje niewielki wybór z bogatego archiwum zdjęć wykonanych podczas podróży po Bułgarii w czerwcu i lipcu 2015 r., zorganizowanej dzięki pomocy finansowej Konsula Honorowego Republiki Bułgarii we Wrocławiu J. E.  Jana Chorostkowskiego oraz wsparciu Ambasady Republiki Bułgarii i Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie. Uczestnicy wyprawy zamierzają wykorzystać zgromadzony materiał ikonograficzny na potrzeby zajęć dydaktycznych prowadzonych w Katedrze Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Łódzkiego oraz publikacji i innych wystaw poświęconych historii i kulturze Bułgarii.

Georgi MinczewInicjatorem projektu jest Georgi Minczew – bułgarski i polski historyk, mediewista, slawista, nauczyciel akademicki, profesor Uniwersytetu Łódzkiego. Absolwent filologii słowiańskiej Uniwersytetu im. św. Klemensa Ochrydzkiego w Sofii. Od 1995 mieszka w Polsce. Jest pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego w Zakładzie Filologii Słowiańskiej (obecnie Katedrze Slawistyki Południowej). Profesor nadzwyczajny – 2005, profesor zwyczajny – 2012.

viktoria-marinov-wieczor-bulgarski-kino-bodo-lodz-2014-04-08Autorem zdjęć jest Viktoria Marinov. W 2005 roku ukończyła reżyserię oraz operatorstwo w Państwowej Akademii Teatralnej i Filmowej w Sofii. Jest reżyserem filmów dokumentalnych i krótkometrażowych fabuł oraz fotografem.

Zdjęcie: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *