KONCERT ETNO-JAZZOWY ZESPOŁU ORATNITZA

28 stycznia 2016 (czwartek), godz. 18.00
BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURY
al. Ujazdowskie 33/35, Warszawa

KONCERT
ETNO-JAZZOWY
ZESPOŁU

ORATNITZA

Oratnitza low res

Misją zespołu „Oratnitza” jest przechowanie i rozpowszechnianie wartości bułgarskiego folkloru. Aby przybliżyć szerszej publiczności piękno bułgarskiej muzyki ludowej, zespół interpretuje sztukę ludową, łącząc elementy muzyki współczesnej z autentycznymi brzmieniami folklorystycznymi.
Koncert w Bułgarskim Instytucie Kultury będzie polską premierą nowej płyty „Folktron”. Na początku października 2015 r. zespół „Oratnitza” z powodzeniem przedstawił ją na koncercie w Sofii. Zespół pozostaje wiernym swojej podstawowej misji. Brzmią utwory, które łączą autentyczny bułgarski folklor z nowoczesnymi stylami muzycznymi. Celem jest odnowienie przekazu pokoleniowego i ułatwienie odbioru bułgarskiej muzyki etnicznej nie tylko w kraju, ale również na scenie międzynarodowej.
Koncert w Galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury jest początkiem zimowego europejskiego tournée muzycznego zespołu. Jest niezwykłą okazją do promocji bułgarskiej muzyki etno-jazzowej przed publicznością kilku państw Europy Centralnej i Zachodniej.
Pomoc i wsparcie w organizacji okazały: Fundusz „Kultura” Ministerstwa Kultury Republiki Bułgarii Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie, Bułgarski Instytut Kultury w Pradze, Uniwersytet im. Friedricha Schillera w Jenie i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

nacionalen fond kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *