MOGĄ PAŃSTWO OBEJRZEĆ NASZE WYSTAWY

Do 11 czerwca gościem Galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie będzie Narodowa Szkoła Sztuk Pięknych im. Canka Lawrenowa w Płowdiwie z jubileuszową wystawą uczniów i nauczycieli z okazji 40. rocznicy powstania Szkoły. Kurator: S. Czawdarow. Wydarzenie odbywa się w ramach miesięcy festiwalowych „Polsko, poznaj przyszłość sztuki bułgarskiej” organizowanych przez Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury Republiki Bułgarii. Wystawa jest dostępna w dnach roboczych od 10.00 do 17.00.

Bułgarski Instytut Kultury wraz z Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zorganizowali i przedstawili Jubileuszową Wystawę Rzeźby i Malarstwa z okazji 65. Rocznicy powstania Narodowej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Iliji Petrowa w Sofii. Wystawa jest dostępna do 15 czerwca w Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Wystawa fotograficzna z Akademii Sztuk Pięknych, Muzyki i Tańca w Płowdwie jest nadal dostępna w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1. Ekspozycja to artystyczna fotografia studentów i wykładowców z Płowdiwu – przyszłej europejskiej stolicy kultury. Organizatorzy: Bułgarski Instytut Kultury, Instytut Filologii Słowiańskiej UJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *