OTWARCIE WYSTAWY. KONCERT

18 października (wtorek), godz. 18.00
BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURY
Al. Ujazdowskie 33/35, Warszawa

„POLSKO, POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ SZTUKI BUŁGARSKIEJ”
ROCZNY FESTIWAL OBJĘTY PATRONATEM MINISTERSTWA KULTURY REPUBLIKI BUŁGARII

OTWARCIE WYSTAWY „PRZESTRZENIE HARMONII”
UCZNIÓW NARODOWEJ SZKOŁY SZTUKI IM. „DOBRI CHRISTOWA”
W WARNIE
I
KONCERT KWARTETU „DOBRI CHRISTOW”
Rustam Gubkin – skrzypce, Joanna Bożidarowa – skrzypce, Wanesa Christowa – altówka i Kałojan Rusew – wiolonczela

%d1%84%d0%b0%d1%81%d0%b0%d0%b4%d0%b0-%d0%bd%d1%83%d0%b81-kopiaBułgarski Instytut Kultury w Warszawie po raz pierwszy ugości utalentowane dzieci z Narodowej Szkoły Sztuki im. Dobri Christowa. Celem wystąpienia młodych malarzy i muzyków jest popularyzowanie różnorodnych działań w szkole. Ich wizyta w Warszawie odbędzie się w ramach rocznego festiwalu promującego nadchodzące twórcze pokolenie „Polsko, poznaj przyszłość sztuki bułgarskiej” – przedsięwzięcia odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Kultury Republiki Bułgarii.
W Narodowej Szkole Sztuki im. Dobri Christowa specjalności „Sztuki piękne” młode talenty uczą się już od 24 lat. O zdolnościach i talencie wychowanków szkoły świadczy wiele wygranych nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych.
Na ekspozycję składa się 60 dzieł uczniów od V do XII klasy – malarstwo, grafika, rzeźba i grafika komputerowa. Uwagę publiczności zwrócą pejzaże zainspirowane morzem, przepiękną bułgarską przyrodą i architekturą okresu bułgarskiego odrodzenia narodowego, a także nokturny, portrety, kompozycje figuralne, rzeźba i prace komputerowe.
Podczas wernisażu wystąpi kwartet na instrumentach strunowych „Dobri Christow” z utworami współczesnych bułgarskich twórców, a także klasyków zachodnioeuropejskich.

Program koncertu:

Niccolò Paganini – Kaprys na skrzypce solo №24 – wykonuje Rustam Gubkin – skrzypce
Siergiej Rachmaninow – Wokaliza – wykonuje Kałojan Rusew- wiolonczela, Kalina Aleksyewa – fortepian
Franz Schubert – Kwartet №9 Quartettzatz – wykonuje Kwartet „Dobri Christow” w sładzie  Rustam Gubkin – skrzypce, Joanna Bożidarowa – skrzypce, Wanesa Christowa – altówka i Kałojan Rusew – wiolonczela
Piotr Czajkowski – „Andante Cantabile” – wykonuje Kwartet „Dobri Christow”
Rumjana Petrowa – „Menuet Balkański” – wykonywanie kwintet w składzie: Kalina Aledsyewa – fortepian, Rustam Gubkin – skrzypce, Joanna Bożidarowa – skrzypce, Wanesa Christowa – altówka i Kałojan Rusew – wiolonczela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *