WYSTAWY BUŁGARSKIEGO INSTYTUTU KULTURY, KTÓRE NADAL MOŻNA ZWIEDZAĆ W MAJU

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W KRAKOWIE, ul. Senacka 3

Do 30 maja w Muzeum Archeologicznym w Krakowie dostępna będzie wystawa fotograficzna „Starożytne pomniki kultury z południowo-wschodniej Europy” przedstawiająca sztukę, kulturę i architekturę cywilizacji bałkańskich od epoki neolitu (VII tysiąclecie p.n.e.) do IV w. n.e.

Ekspozycja obejmuje wybrane obiekty spektakularnego przedsięwzięcia „Bałkany wspólne dziedzictwo”.

Pomysłodawcą i autorem fotografii jest Iwo Hadżimiszew – światowo uznany bułgarski fotograf. Bogate opisy są natomiast autorstwa prof. Iwana Marazowa i prof. Aksiniji Dżurowej.

GALERIA I OŚRODEK PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA W TORUNIU, Rynek nowomiejski 17, Toruń

Do 15 maja w Galerii Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu gościć będzie wystawa dzieł uczniów i nauczycieli z Narodowej Szkoły Sztuk Pięknych im. Canka Ławrenowa w Płowdiwie. Reprezentacyjna ekspozycja robi wrażenie wysokim poziomem umiejętności młodych talentów oraz realizacją oryginalnych wizji artystycznych w różnorodnych dziedzinach – w grafice, malarstwie, ikonie, ilustracji i plakacie.

Przedstawiane ikony są kanoniczne i malowane według zasad bułgarskiej tradycji ikonograficznej. Oprócz nich można zobaczyć również prace z dziedziny alla frаnса – dekoracji charakterystycznych dla domów dziewiętnastowiecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *