Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI – 22 WRZEŚNIA, BIK ZAPRASZA NA ŚWIĄTECZNE WIECZORY MUZYCZNE

20 września (środa) 2017 г., godz. 19.00

RESURSA

ul. 1 Maja 45

Żyrardów

KONCERT ETHNO JAZZ

I PREZENTACJA PŁYTY „BALKANTRON” ZESPOŁU

SARAKINA BALKAN BAND

SPECJALNYM GOŚCIEM JEST PEYO PEEV Z BUŁGARI

GrekowPeevProjectSARAKINA Balkan Band oraz Peyo Peev z Bułgarii wystąpią w Żyrardowie.

PEYO PEEV jest jednym z najbardziej znanych gadułarzy w Bułgarii. Ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Płowdiw, grał w światowej sławy show Riverdance, a obecnie jest solistą Bułgarskiej Narodowej Radiowej Orkiestry Muzyki Ludowej. Uczestniczy w różnych projektach z muzykami jak Theodosii Spassov, Petar Ralchev, Stoyan Yankulov, z którymi koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii.
Jego wirtuozeria, „zapierające dech w piersiach” jazzowe improwizacje, sprawiają że gadułka, instrument o niespotykanej barwie, ukazywany jest w nowym blasku. Peev jest również aranżerem i kompozytorem tworzącym nową bułgarską muzykę, przenoszącym tradycyjne pieśni w nową przestrzeń harmoniczno-dźwiękową.

Zespół SARAKINA to jedyna w swoim rodzaju polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem. Kompozycje i aranżacje z wpływami muzyki bułgarskiej i z elementami improwizacji przenoszą klimaty etniczne do wysmakowanej muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni multiinstrumentaliści, pasjonaci muzyczni, grający na oryginalnych instrumentach jak kaval, dudy, tupan, tambura jak również na akordeonie, klarnecie i kontrabasie.

W Żyrardowie zespół wystąpi w składzie:
Jacek Grekow – accordion, bagpipes
Jan Mlejnek – tambura, clarinet
Mateusz Bielski – double-bass
Anna Klebus – vocal
Special guest: Peyo Peev – gadulka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *