DROGA DO AFRODYTY MONOSPEKTAKL BOJKI WEŁKOWEJ

15 lutego (czwartek) 2018 r., godz. 19.00

Dom Kultury Śródmieście

ul. Smolna 9, Warszawa

DROGA DO AFRODYTY

MONOSPEKTAKL BOJKI WEŁKOWEJ

Autor: na podstawie tekstów Isabel Allende oraz osobistych doświadczeń Bojki Wełkowej

Autorski spektakl: Bojka Wełkowa

Scenografia: Welin Szurełow i Martin Penew

Muzyka: Theodosii Spassov

Zdjęcia: Elena Spasowa

Pewna kobieta i pewna aktorka spotykają się na scenie, żeby podać sobie rękę, podzielić się kilkoma tajemnicami i zapomnianymi historiami, żeby wyrazić swój pogląd na temat sztuki, jedzenia i siły wyszeptanych słów.  Czy zdobędą się na wzajemne przebaczenie?

„Droga do Afrodyty” to spektakl o radości płynącej z życia, z dostarczanych sobie małych przyjemności, o więzi między grzesznym, a duchowym dojrzewaniem, o jednoczesnym funkcjonowaniu niebiańskiej i cielesnej Afrodyty. Istnieją takie przyprawy, bez których nasze dni nie miałyby smaku. To właśnie je oraz inne afrodyzjaki opisuje ta piękna sceniczna opowieść.

Isabel Allende jest jedną z najlepszych latynoamerykańskich pisarek wszechczasów. Wykłada literaturę na prestiżowych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, pisze powieści, sztuki i przedstawienia dla dzieci. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad 35 języków oraz sprzedały się w ponad 65 milionach egzemplarzach. Urodziła się w 1942 r. w Limie, w Peru, a dziś – jak mówi ona sama – mieszka jedną nogą w Chile, a drugą w Kalifornii. Jest laureatką Państwowej Nagrody Literackiej Chile (2010 r.).

Bojka Wełkowa uznawana jest za jedną z wiodących bułgarskich aktorek. Ukończyła Państwową Akademię Teatru i Sztuk Filmowych w klasie prof. Dimitrina Gjurowa, później specjalizowała w Instytucie Teatralnym Lee Strasberga w Nowym Jorku.  Pracowała w Teatrze Dramatycznym w Ruse, Teatrze Dramatycznym w Płowdiwie, Teatrze „Sofia”, Teatrze Bułgarskiej Armii, a od 2009 roku jest członkinią zespołu Teatru Narodowego im. Iwana Wazowa.

SPEKTAKL JEST W JĘZYKU BUŁGARSKIM.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *