PREZENTACJA KSIĄŻKI

8 października (czwartek) 2020 r., godz. 18.00

BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURY

Al. Ujazdowskie 33/35, Warszawa

SPOTKANIE Z TŁUMACZKĄ

MARIOLĄ MIKOŁAJCZAK

PREZENTACJA KSIĄŻKI „BALLADA O LUTNIKU”

We wrześniu tego roku wydano nakładem Wydawnictwa Poznańskiego książkę bułgarskiego pisarza Wiktora Paskowa „Ballada o lutniku” w przekładzie Marioli Mikołajczak.
Zapraszamy na Warszawską Premierę powieści.
Naszym gościem honorowym będzie tłumaczka książki. Prowadzącym spotkania będzie dr Sylwia Siedlecka z Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej UW.

Wiktor Paskow to bułgarski pisarz, dramaturg, scenarzysta i muzykolog. Ukończył studia z zakresu kompozycji. Po studiach pracował w Niemczech jako kompozytor, śpiewak jazzowy i krytyk muzyczny. W 1980 powrócił do Bułgarii i rozpoczął pracę w Studiu Filmowym „Bojana”, jako redaktor i scenarzysta. Jako powieściopisarz zadebiutował w 1986 zbiorem trzech opowiadań „Niedojrzałe zabójstwa” (Невръстни убийства), rok później ukazała się „Ballada o lutniku”.

Mariola Mikołajczak jest językoznawczynią, bułgarystką, profesorką nauk humanistycznych. Pracuje w Instytucie Filologii Słowiańskiej UAM, gdzie kieruje Zakładem Języków Południowosłowiańskich.
W czasie studiów zainteresowała się bliżej językiem staro-cerkiewno-słowiańskim oraz językiem i kulturą Bułgarii i temu właśnie poświęciła pracę naukową i dydaktyczną. Opublikowała dotąd ponad 120 artykułów naukowych oraz 12 książek naukowych i popularnonaukowych.
Współorganizator: Wydawnictwo Poznańskie
Przypominamy o noszeniu masek/zakrywanie ust i dezynfekcji rąk przy wejściu do BIK i zachowaniu wymaganego dystansu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *