PROGRAM ŚWIĄTECZNY BUŁGARSKIEGO INSTYTUTU KULTURY

Czternastego grudnia w Bułgarskim Instytucie został otworzony Bożonarodzeniowy program z debiutowym koncertem trzynastoletniej skrzypaczki Weroniki Iliiewej-Cygan, uczennicy Pierwszej warszawskiej szkoły muzycznej oraz Bułgarskiej szkoły imienia „Dory Gabe”. Liczna publika nagrodziła występ długimi brawami wyjątkowe wykonania utworów: Vivaldiego, Haydna, Grigora Ilieva, Paderewskiego, Romualda Twardowskiego. Koncert młodej skrzypaczki Weroniki Iliewej-Cygan ukaże się na platformach internetowych Bułgarskiego Instytutu Kultury dwudziestego grudnia.

Siedemnastego grudnia Bułgarski Instytut Kultury i Ambasada Bułgarii wraz z Theodossiiem Spassovem zorganizują światową premierę albumu z jego muzyką powstałą na Antarktydzie. Utwory skomponowane na flecie ludowym (kavał) i gitarze wykonają Theodossii Spasov i Hristian Cwjatkow o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej Uniwersytetu Warszawskiego.

Na swoich kanałach społecznościowych Bułgarski Instytut Kultury przygotowuje świąteczny program dla swoich przyjaciół. 21 grudnia zostanie opublikowany koncert pt. „Trackie tańce w Galerii Królewskiej”, w wykonaniu trio ,,Ardenca”. Koncert odbył się na początku grudnia w Muzeum Łazienek Królewskich i był poświęcony 125 rocznicy urodzin wybitnego kompozytora Petko Stajnowa.

W Boże Narodzenie BIK opublikuje tegoroczny świąteczny koncert Filharmonii Sofijskiej, pt. ,,Świąteczne Oratorium” Johanna Sebastiana Bacha, który zostanie wykonany w Sofii 23 grudnia. Transmisja nagranego koncertu rozpocznie się o godzinie osiemnastej, 25 grudnia, jednocześnie na platformach Bułgarskich Instytutów Kultury w Warszawie, Wiedniu, Paryżu i Pradze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *