BUŁGARSCY DUDZIARZE Z MIASTA ASENOWGRAD W POLSCE

W dniu 18 stycznia o godz. 18.00 w Bułgarskim Instytucie Kultury odbędzie się pierwsze wydarzenie w nowym jubileuszowym roku. 2022 rok zostanie zainaugurowany wystąpieniem Zespołu „Wielkie dudy” stanowiącym finałowy koncert grupy na zakończenie trasy koncertowej po Polsce, w trakcie której w ramach XXI Międzynarodowego Spotkania Kolędników-Dudziarzy muzycy wystąpią w Poznaniu i w Połajewie.

Zespół Dudowy „Wielkie Dudy”, z którego w Polsce będą gościli Stefan Yanev – założyciel, Vadimir Vladimirov, Delyan Todev i śpiewak ludowy z gór Rodopi  Lubomir Petov, powstał w 2012 roku w mieście Asenowgrad. W ciągu dziesięciu lat istnienia zespołu jego członkowie brali udział w wielu festiwalach i konkursach, zdobywając liczne nagrody indywidualne i zbiorowe.

Wśród nagród, które zespół zdobył można zaliczyć, między innymi: Złota Plakietka i dyplom – pierwsze miejsce na Festiwalu Folkloru „Rożen”, Dyplom i pierwsza nagroda na Festiwalu Folkloru w mieście Kopriwsztyca, wielu nagród w konkursie dudziarskim we wsi Geła i konkursie dudziarskim we wsi Ravnogor, a także liczne udziały w innych festiwalach, targach i konkursach w kraju i za granicą.

Koncert w Warszawie będzie możliwy dzięki wparciu Bułgarskiego Instytutu Kultury, Ambasady Republiki Bułgarii w Warszawie oraz firma BULECO z prezesem Kolio Canew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *