PROJEKT „BUŁGARIA POZA SZLAKIEM” Z WIELOMA NAGRODAMI

Pamela i Krzysztof Kaczmarek, realizujący sportowo-podróżnicze przedsięwzięcie „BUŁGARIA POZA SZLAKIEM” zostali laureatami na największym i najbardziej prestiżowym festiwalu podróżniczym w Polsce – 21. Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, czyli Kolosów za rok 2018. Duet otrzymał:

NAGRODĘ DZIENNIKARZY: „za zupełnie nieoczekiwany sposób opowiadania o odwiedzanym kraju, pokazanie, że oryginalnie nie znaczy zawsze daleko i „egzotycznie”, za podkreślenie wątków kulturowych, a także naturalny i pełen poczucia humoru kontakt z publicznością i urzekającą warstwę wizualną”.

oraz I WYRÓŻNIENIE w kategorii Podróże: „za próbę walki z grawitacją oraz wytrwałość w realizowaniu pasji, połączoną z szacunkiem do lokalnych tradycji i ludzi, a wszystko to okraszone wyjątkowym dystansem do siebie”.

Arenę Gdynia, na której prezentowali swoje opowieści, odwiedziła ponad 20-tysięczna publiczność. Tomasz Cylka z Magazynu Turystki Górskiej, zasiadający w Komisji przyznającej Nagrodę Dziennikarzy, powiedział: „Są takie lata, kiedy obrady jury trwają długo, są burzliwe, a są takie lata, kiedy wybór załatwia się dosłownie w pięć minut, bo wybór jest jednogłośny. Tak było w tym roku”.

Gratulujemy! Pamela i Krzysztof kilkakrotnie dzielili się swoimi opowieściami w Bułgarskim Instytucie Kultury w Warszawie.  Ojciec i córka łączą podróże po Bułgarii z realizacją nietuzinkowej pasji, jaką jest highline, czyli chodzenie po wąskiej, elastycznej taśmie zawieszonej na wysokości między dwoma punktami, z dogłębnym poznawaniem kultury i lokalnych tradycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *