GALERIA BUŁGARSKIEGO INSTYTUTU KULTURY GOŚCIŁA ZŁOTYCH GŁOSÓW BUŁGARII

W galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury rozbrzmiał głos bułgarskiego śpiewaka Diliana Kuszewa, któremu akompaniował utalentowany muzyk Andrej Angełow. Duet daje koncerty w całej Europie. Najbardziej spektakularne ich występy odbywają się w kościołach oraz katedrach, podczas których wykonują poruszające pieśni sakralne. Dilian Kuszew przywitał gości i wyraził wzruszenie, że dostali szansę, by zaśpiewać również dla polskiej publiczności i rodaków żyjących w Warszawie. Specjalnie na tę okazję do repertuaru koncertu wpletli dzieła Fryderyka Chopina. Ponadto wykonali niezapomniane arie z La Traviaty, „Ave Maria” Franza Schuberta a także „Oczy Czarne” i „Halleluja” Leonadra Cohena. Nie zabrakło oczywiście dzieł bułgarskich, jak „Improwizacji” Pancza Władigerowa, pieśni Atanasa Bojadżiewa „Ludo Młado” czy piosenki popularnej „Ja każi mi obłacze le bjało”. Publiczność poprosiła muzyków aż dwukrotnie o bis.

Dilian Kuszew to absolwent Państwowej Akademii Muzycznej im. Panczo Władigerowa w Sofii. Wykonuje szeroką paletę utworów – romanse, utwory sakralne, role operetkowe, a nawet rockowe. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali, w tym Nagrody Specjalnej im. Paszy Christowej Art Rock Centrum, Nagrodę Festiwalu Pieśni Rosysjkiej w Royal  Collage of Music w Londynie.

Andrej Angełow jest absolwentem Państwowej Akademii Muzycznej im. Panczo Władigerowa w Sofii. Przygodę z fortepianem zaczął w młodym wieku. Pierwsze wyróżnienie otrzymał w wieku 13 lat. Jest laureatem nagród i wyróżnień ponad 40 konkursów i festiwali, m.in. Sofia Music Weeks, Varna Music Summer, Pianissimo. Jest solistą w wielu orkiestrach, w tym Filharmonii w Warnie oraz Orkiestrze Akademickiej w Sofii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *