KONCERT STEFANA BONEVA Z OKAZJI DNIA BUDZICIELI NARODU

29 października (czwartek), godz. 18.00
UNIWERSYTET MUZYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA
SALA IM. HENRYKA MELCERA
ul. Okólnik 2, Warszawa

KONCERT

STEFANA BONEVA
Z OKAZJI DNIA BUDZICIELI NARODU

29 października z okazji Dnia Budzicieli Narodu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się koncert młodego talentu bułgarskiego – 23-letniego pianisty Stefana Boneva.

Stefan Bonev — kopiaStefan Bonev urodził się w 1993 roku w mieście Plewen. W wieku 6 lat pobierał pierwsze lekcje gry na fortepianie. W 2012 ukończył Średnią Szkołę Muzyczną im. Lubomira Pipkowa w klasie fortepianu pod kierunkiem Antoanety Vodenicharovej. Od 2012 roku do chwili obecnej uczęszcza na zajęcia w Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Hamburgu w klasie fortepianu pod kierunkiem prof. Stepana Simoniana. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród. Otrzymał m.in.: pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie za wykonanie muzyki niemieckiej i austriackiej (Burgas 2007), nagrodę Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Młodych Artystów „Nadzieje, Talenty, Mistrzowie” (Albena 2007), drugą nagrodę oraz dwie nagrody specjalne w Międzynarodowym Konkursie im. Franza Schuberta.

W programie koncertu Stefana Boneva usłyszymy utwory kompozytorów takich jak: Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin, Robert Schuman oraz Panczo Władygerow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *