DZIEŃ Z BUŁGARSKĄ BAJKĄ

DSC_1977Bułgarski Instytut Kultury już po raz VII wziął udział w programie edukacyjnym Staromiejskiego Domu Kultury „Bajki międzykulturowe”. 4 kwietnia 2017 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie usłyszały ludową opowieść „Dar serca” w tłumaczeniu Pameli Kaczmarek. Na początku odbyła się krótka prezentacja o Bułgarii – dzieci zapoznały się z bułgarską przyrodą i obyczajami, a następnie usłyszały bajkę zarówno w języku bułgarskim (czytała Annie Tabakova), jak i po polsku. Opowiadanie zostało wspólnie przedyskutowane, a najmłodsi uczestnicy stworzyli na tej podstawie rysunki.

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnienie wartości płynących z różnych kultur, które uobecniają się na kluczowym etapie rozwoju człowieka pod postacią bajek o uniwersalnym przesłaniu. Organizatorom zależy na poszerzeniu międzykulturowej świadomości uczestników i pobudzeniu ich twórczego potencjału.  Efektem finalnym projektu będzie książeczka, w której znajdą się wszystkie bajki z programu, ilustrowane pracami dzieci wykonanymi podczas warsztatów.

DSC_2002

Uczestnikami warsztatów z bajką bułgarską było piętnaścioro dzieci w wieku od 8 do 9 lat –  uczniowie klasy 3c, której wychowawczynią jest Iwona Wójcik. Dzieci były zachwycone widokówkami z Bułgarii oraz opowieścią o trzech braciach i magicznych orzechach, które podarowano głównemu bohaterowi od serca. Spotkanie zaowocowało pięknymi pracami plastycznymi.

DSC_2004

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *