Program na grudzień 2010

  • 1 grudnia 2010 (środa), godz. 17.00, Galeria SORAYA, Ul. Zygmunta Starego 30, Szczecin

Otwarcie wystawy burgaskiego malarza KRYSTJU TODOROV-KECA

Krystju Todorov-Keca urodził się 8 czerwca 1959 r. w Burgas. W 1978 r. ukończył Liceum plastyczne w Kazanłyk, a w roku 1985 ukończył wydział malarstwa na Uniwersytecie Św. Cyryla i Metodego w Wielkim Tyrnowie. Pracuje w dziedzinie malarstwa, jego dzieła są wystawiane w Bułgarii, Belgii, Niemczech, Francji, Austrii. 
Uczestniczy w wystawach grupowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w rodzimym Burgas.


„Cudowny świat Krystju Todorova-Keca” zafascynował miłośników i wielu z nich zachowa jego część, zabierając płótna artysty do domu. W jego obrazach królują barwy. Keca jest związany z morzem, dla niego morze jest Przyrodą, jest Prawdą, morze jest w nim, głęboko w jego sercu… i w obrazach. Morze jest tłem wszystkich jego kompozycji w niezliczonej ilości kolorów i przejawów zmysłowości. Morze jest świętym miejscem jego snów i realiów, przypowieści, mitów, legend…

 

 

  • 7 grudnia 2010 (wtorek), godz. 15.45 – 18.00, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

W ramach projektu Bajki Międzykulturowe dla uczestników projektu z Ogniska Wychowawczego Stara Prochownia w Warszawie odbędą się

MIKOŁAJKI MIĘDZYNARODOWE


W skład programu wchodzą kalambury, wykonanie dekoracji choinkowych i kartki z życzeniami, wspólne biesiadowanie  • 9 grudnia 2010 (czwartek), godz. 12.30, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Pl. M. Curie-Skłodowskiej 4 (nowa Humanistyka), Lublin


Otwarcie wystawy fotografii pt.

ZE SZCZYTÓW BUŁGARII
Autorstwa ANGELA NENOWA

Angeł Nenow jest fotografem i operatorem filmowym. Wykłada fotografię i sztukę operatorską w Młodzieżowym Domu Kultury w Warnie. Obecnie jest prezesem Klubu Fotograficznego „Warna”.


Jest członkiem Stowarzyszenia Fotografików Bułgarskich. Angeł Nenow zajmuje czołowe miejsce na liście TOP 100 fotografów photo-forum.net. Ma na swym koncie 12 wystaw indywidualnych. Jest autorem wielu filmów dokumentalnych, animowanych i eksperymentalnych. Zdobywca licznych wyróżnień na konkursach i festiwalach filmowych w Bułgarii i za granicą.


  • 12 grudnia 2010 (niedziela), godz. 17.00, Galeria ZYWKOWA, ul. Makowa 8, Łomża

Otwarcie wystawy malarstwa IRMY WODEWEJ


Urodzona w Sofii, IRMA WODEWA ukończyła Liceum Plastyczne oraz Akademię Sztuk Pięknych w Sofii na Wydziale „Aranżacja przestrzeni dla dzieci”. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, jak Międzynarodowa wystawa grafiki „Mini Print” (2009), Galeria „Lesedra” (2008,2009), „5 lat Galeria Art Aleja” (2008), Galeria „Astri” (2006, 2007, 2008), Centrum Sztuki Współczesnej – Szumen (2006). W roku 2008 odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa malarstwa w Galerii „Festa” w Sofii. Tworzy w dziedzinie projektowania przestrzeni dziecięcej, dziecięcych ilustracji, malarstwa, grafiki i rzeźby.


Jej prace są własnością wielu kolekcji prywatnych w Bułgarii, Polsce, Norwegii, Szwajcarii, Austrii, Rosji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych.

 

 

  • 18 grudnia 2010 (sobota), godz. 16.00-18.30, BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURY, Al. Ujazdowskie 33/35

 

MIKOŁAJKI


Program świąteczny uczniów z bułgarskiej szkoły im. Dory Gabe przy Ambasadzie Republiki Bułgarii w Warszawie. Dzieci zaprezentują krótki występ składający się z wierszyków, tańców i piosenek świątecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *