BUŁGARSKI FILM „ZBIERACZ ZWŁOK” NA WARSZAWSKIM FESTIWALU FILMOWYM

sybirachNa 31. Warszawskim Festiwalu Filmowym zostanie wyświetlony film „Zbieracz zwłok” w reżyserii Dimitara Dimitrova. Po seansie filmowym odbędzie się rozmowa z reżyserem i z aktorami.
Sala: MULTIKINO 4 ZŁOTE TARASY
Data: 17 października 2015 r.
Godzina: 18:45

ZBIERACZ ZWŁOK

Itso jeździ karawanem. Jego praca polega na przewożeniu zwłok z sofijskich ulic i domów do kostnicy. Jeździ z asystentem Cyganem Buddym. W kostnicy pracuje Mimi, która bardzo lubi Itso, ale on nie zwraca na nią uwagi, bo jest zakochany w Katii, atrakcyjnej 40-latce. Kobieta go poniża i wykorzystuje, ale to nie zmienia jego uczuć do niej. Katia jest kochanką mafijnego bossa, który jest wobec niej bardzo brutalny. Buddy przekonuje Itso, że prawdziwy mężczyzna radzi sobie z problemami wymierzając sprawiedliwość samodzielnie. Itso decyduje się uratować Katię i jej 14-letniego syna, a świat uwolnić od łotra.
Historia nie tylko o uwalnianiu świat od zła zewnętrznego, ale także o uwalnianiu człowieka od demonów, które w nim drzemią. Dramat psychologiczny z domieszką czarnego humoru.
Dimitar Dimitrov
Reżyser bułgarski. Urodził się w 1986 roku w Sofii. Studiował reżyserię filmową i telewizyjną w Państwowej Akademii Sztuki Teatralnej i Filmowej w Sofii. Zrealizował wiele programów telewizyjnych, reklam, filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, w tym „Playing Marbles” (2009), nagrodzony na festiwalu w Singapurze oraz „Autopsy Room 4” (2011), który zdobył Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Jury na studenckim festiwalu w Cergy-Pontoise. „Corpse Collector” jest jego debiutem fabularnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *