KROKI W OGNIU FILM DOKUMENTALNY

15 kwietnia 2016 (piątek), godz. 19.00
WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA, KINO ELEKTRONIK
ul. Generała Zajączka 7, Warszawa

KROKI W OGNIU

FILM DOKUMENTALNY

napisy polskie

steps_fireFilm dokumentalny „Kroki w ogniu” sprawi, że będą Państwo świadkami jednego z bułgarskich obyczajów jakim jest nestinarstwo pochodzące z małej wioski Byłgari, leżącej u stóp gór Strandża. Jest to film o tajemnicy, rozciągającej się między tym, co święte, a pogańskie, która zachowała się przez wieki. Prawdziwi nestinarzy tańczą w żarze raz do roku, wieczorem 3 czerwca – w święto św. Konstantyna i św. Eleny, według kalendarza wschodniego. „Kroki w ogniu” zaskoczą widzów również interesującą współpracą bułgarskiego reżysera Andreja Hadżiwasilewa i amerykańskiej dokumentalistki Melody Gilbert.

W filmie występują: Despina Grudowa, Diana Stojanowa, Złatka Mitrewa, Iwan Mitrew, Kina Stojanowa, Kostadin Nikolow
Michaił Georgiew, Ringo – podróżnik, Fina Lapczewa

reżyser, scenarzysta i producent
Andrei Hadżiwasilew

Andrei Hadżiwasilew jest znany rodzimej publice ze swojego ekstremalnego filmu dokumentalnego „Parkour – sposób na życie”, jak również z wielu teledysków dla bułgarskich gwiazd, od legendy rocka Mileny Sławowej, do ekscentrycznych raperów Rumyneca & Enchew i 100 Kila. Jest także autorem pierwszego bułgarskiego 3D teledysku „Tak się budzi dzień” grupy Atlas.

drugi reżyser
Melody Gilbert
Melody Gilbert jest laureatką nagrody festiwalu niezależnego kina amerykańskiego „So independent” i autorką wielu filmów dokumentalnych. Od trzech lat mieszka i pracuje w Bułgarii jako wykładowczyni na „Uniwersytecie Amerykańskim – AUBG” w Błagojewgrad.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *