OTWARCIE SEZONU KULTURALNEGO 2015/2016

SzanowniSaedinenieto Państwo! Drodzy bułgarscy i polscy przyjaciele!

6 września obchodzimy Dzień Zjednoczenia Bułgarii – jedno z najbardziej suwerennych i godnych wydarzeń w rozwoju państwa bułgarskiego. Zjednoczenie Księstwa Bułgarskiego i Wschodniej Rumelii z 1885 roku, rozdzielonych na mocy Traktatu Berlińskiego (1878), jest oceniane jako pierwszy zdecydowany krok na drodze do niezależnego i równoprawnego uczestnictwa Bułgarów w historii Europy.

 

 

7 września 2015 (poniedziałek), godz. 18.00
BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURY
Al. Ujazdowskie 33/35, Warszawa

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 130. ROCZNICY
ZJEDNOCZENIA BUŁGARII

OTWARCIE WSPÓLNEJ WYSTAWY
ARTYSTÓW Z WARNY

NASTĘPNI 8

Document-page-001Wystawa zebrała artystów, przedstawiających różnorodne tendencje w sztuce współczesnej. Reprezentują różne pokolenia, które łączy idea wyboru kierunku, a mianowicie przejścia od utrwalonej tradycji starszego pokolenia malarzy warneńskich do nowatorstwa młodych. Często łączy ich podejście zawodowe artysty malarza i impuls twórczy. Ponieważ kategorie w sztuce ustalane są przez historyków sztuki, a nie przez malarzy, wybór tych ośmiu artystów, których prace prezentuje eskpozycja „Następni 8” nie jest kontynuacją stylu, lecz ducha – jest to sekwencja talentów skazana na bezgraniczność.

Kurator – Plamena Dimitrova-Racheva

Wernisaż wystawy jest możliwy dzięki współpracy Bułgarskiego Instytutu Kultury z Galerią „Graffit” w Warnie i Narodowym Funduszem „Kultura” Ministerstwa Kultury Republiki Bułgarii.

gg_logo

nacionalen fond kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *