IX EDYCJA PROJEKTU BAJKI MIĘDZYKULTUROWE

Bułgarski Instytut Kultury po raz kolejny wziął udział w programie edukacji kulturalnej – „Bajki Międzykulturowe”. W ramach tego cyklu 14 grudnia 2018 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie poznały kolejną bułgarską bajkę. Tym razem była to opowieść ludowa „Lisek Chytrusek i Jeżyk Jerzy” w tłumaczeniu Pameli Kaczmarek.

Spotkanie z dziećmi odbyło się u współorganizatorów wydarzenia – w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Na samym początku Pamela Kaczmarek, przedstawicielka Bułgarskiego Instytutu Kultury, pokazała dzieciom prezentację o Bułgarii i opowiedziała o pięknej bułgarskiej przyrodzie (morzu i górach), tradycjach (Baba Marta, kukierzy), alfabecie, bułgarskich przysmakach i symbolach. Następnie nadszedł czas na bajkę. Dzieci słuchały z zapartych tchem o losach zwierzęcych bohaterów. Każde z dzieci wykonało potem ilustrację do wysłuchanej opowieści. Na koniec spotkania powstały piękne i bardzo pomysłowe rysunki.

Efektem finalnym całej akcji będzie książeczka, w której znajdą się wszystkie bajki z programu, w językach oryginalnych i polskim tłumaczeniu, ilustrowana właśnie pracami dzieci wykonanymi podczas warsztatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *