SZTUKA „ROMEO I JULIA” NARODOWEJ AKADEMII SZTUK TEATRALNYCH I FILMOWYCH IM. KRYSTJO SARAFOWA OTRZYMAŁA MIĘDZYNARODOWĄ NAGRODĘ W WARSZAWIE

Na X Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych „ITSelF 2019” w Warszawie osiemnaścioro studentów z klasy prof. dr. Penko Gospodinowa przedstawiło olśniewająco NASTiF im. Krystjo Sarafowa. Za spektakl „Romeo i Julia” jury przyznało specjalną nagrodę za rolę kobiecą Migleni Bochemi Wezirowej. Sztuka prof. dr. Penko Gospodinowa i asystentki-reżyserki Mirosławy Gogowskiej została wybrana do Festiwalu spośród 40 szkół teatralnych na całym świecie. Prestiżowy festiwal zorganizowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerami renomowanego wydarzenia międzynarodowego były Ambasada Republiki Bułgarii i Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie.

W czasie pobytu aktorów w Warszawie w Bułgarskim Instytucie Kultury odbył się aktorski wieczór klasy prof. dr. Penko Gospodinowa, na którym studenci IV roku przedstawili program ze słowem i muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *