OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFCZNEJ

12 listopada w Galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury została otwarta Międzynarodowa Podróżują Wystawa Fotograficzna „Pierwsze kroki w piasku” poświęcona 110. jubileuszowi istnienia kurortu Św. Św. Konstantyn i Elena. Wystawa jest podróżą w czasie, interesującą wędrówką do przeszłości i teraźniejszości jednego z najbardziej malowniczych miejsc na bułgarskim wybrzeżu. Zawiera czarno-białe i kolorowe fotografie, które uwieczniły nie tylko piękne krajobrazy z przeszłości i z dziś, lecz także emocjonalne chwile nad morzem, od pierwszych stacji wypoczynkowych po współczesny wygląd kurortu.

Ekspozycja została otwarta przez Swetlanę Nikołową – kierowniczkę działu PR, Marketingu i Reklamy w Holding  Sw. Sw. Konstantin i Elena. Obecna była także Miglena Mednikarowa – główna menedżerka hotelu Atlas w Złotych Piaskach, Mładen Stojanow – przedstawiciel gminy Warna i Złatka Krumowa – ekspertka w dziale Marketingu, Reklamy i Informacji w Ministerstwie Turystyki.

Wystawa zawiera zdjęcie ze zbiorów Państwowych Archiwów, Biblioteki Narodowej Bułgarii im. św. Cyryla i Metodego, a także zbiorów kompleksu Św. Św. Konstantyn i Elena. Wizyta wystawy w Polsce była możliwa, dzięki wsparciu Ambasady Republiki Bułgarii w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *