Otwarcie wystaw „Bułgaria oczami Polaków”

16 marca 2022 r. w Warszawie odbył się finał 6. edycji konkursu „Moja bułgarska podróż”, uwieńczony dwiema wystawami i ogłoszeniem zwycięzców – 9 obywateli Polski, którzy zaprezentowali łącznie 45 fotografii dokumentujących najżywsze wrażenia z pobytu w Bułgarii w ubiegłym roku. Część nagrodzonych prac składa się na wystawę plenerową „Bułgaria oczami Polaków”, umieszczoną przed fasadą Ambasady Bułgarii. Obok, w galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury, wystawionych jest kolejnych 30 fotografii pod tym samym tytułem.

Z charakterystyczną dla Polaków dociekliwością, pasją podróżowania i zamiłowaniem do „ukrytych skarbów” – poza najpopularniejszymi szlakami, autorzy nagrodzonych fotografii uwiecznili trudno dostępne krajobrazy w górach Riła, Pirin i Rodopy, w jaskini Dewetaszka, w rezerwacie Madara, piramidy w Melniku, skalne kaplice i świątynie prawosławne, ślady starożytności oraz arcydzieła architektury średniowiecznej i renesansowej w Bułgarii. W swoim przemówieniu do gości J.E. Margarita Ganeva, Ambasador Republiki Bułgarii, wyraziła swój podziw dla polskich turystów, którzy potrafią odnaleźć piękno bułgarskiej przyrody oraz dziedzictwo kulturowe i historyczne w najbardziej nieoczekiwanych miejscach w Bułgarii.

Ewa Staniszewska, jedna z najmłodszych uczestniczek konkursu, otrzymała nagrodę główną – pięciodniowy voucher dla dwóch osób w hotelu Nesebyr, należącym do międzynarodowej sieci hoteli MELIA. Nagroda została przyznana w ramach współpracy z Narodowym Biurem Turystyki Bułgarii w Warszawie, która rozpoczęła się rok temu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *