KONCERT WIELKANOCNY DILJANA TODOROWA W WARSZAWIE

Wyjątkowo utalentowany młody bułgarski pianista – Diljan Todorow, wykonał recital wielkanocny w sali koncertowej Domu Studenta Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Publiczność nagrodziła gorącymi brawami jego mistrzowskie wykonanie dzieł Roberta Schumanna, Panczo Władigerowa, Fryderyka Chopina i Siergieja Rachmaninowa. Koncert odbył się w ramach Festiwalu Młodych Talentów Bułgarii – przedsięwzięcia Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury Bułgarii, który towarzyszy Prezydencji Bułgarii w Radzie Unii Europejskiej.

Diljan Todorow (ur. 1997 r.) jest absolwentem Państwowej Szkoły Sztuki im. Panajota Pikowa w Plewenie oraz jest laureatem prestiżowych konkursów w Bułgarii i za granicą. W 2013 roku otrzymał międzynarodowe stypendium na naukę w Whitgift School w Londynie. We wrześniu 2015 roku rozpoczął naukę na Guildhall School of Music and Drama w stolicy Wielkiej Brytanii w klasie maestra Ronana O’Hory.

Od 2014 roku Bułgarski Instytut Kultury daje możliwość solowych koncertów w Warszawie najlepszym uczestnikom klasy mistrzowskiej światowo uznawanego pianisty Ljudmiła Angełowa – profesora honorowego Nowego Bułgarskiego Uniwersytetu w Sofii. W marcu bieżącego roku tego zaszczytu dostąpił Diljan Todorow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *