WIECZÓR LAUREATÓW – Z LITERATURĄ I MUZYKĄ

15 czerwca sala Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie przekształciła się przestrzeń zarezerwowaną dla literatury i muzyki zaprezentowanej przez studentów i uczniów po semestrze pełnym sukcesów i  pomyślnych udziałach w konkursach.

Studenci trzeciego roku Bułgarystyki Uniwersytetu Warszawskiego wygrali grupowo pierwsze miejsce i indywidualnie drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Tłumaczeń „Transformacje 2022” organizowanym przez Uniwersytet Św. Cyryla i Metodego w Wielkim Tyrnowie. Przedstawiciele Ambasady Bułgarii w Warszawie mieli zaszczyt wręczyć laureatom nagrody w Bułgarskim Instytucie Kultury w Warszawie. Zofia Kręc, Katarzyna Szybisty i Łukasz Wacławek odczytali swoje świetne przekłady tekstów Aleksandra Bożinowa, Petji Dubarowej oraz Błagi Dimotrowej. Niektórzy z nagrodzonych bułgarystów są również laureatami 6. Fotokonkursu BIK „Bułgaria oczami Polaków”.

Czytanie poezji i prozy przeplatało się z muzycznymi wystąpieniami Weroniki, Kaliny, Kamena i Marty Iliew-Cygan na skrzypcach, kontrabasie i wiolonczeli. Te cztery młode talenty pochodzące z jednej rodziny są równocześnie uczniami Bułgarskiej Szkoły „Dora Gabe” w Warszawie. Tej jesieni Weronika i Kalina również zdobyły międzynarodowy sukces- zostały laureatkami konkursu „Bułgarska Dusza na Świętej Ziemi” organizowana w Art Salonie „Seli” w Izraelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *