JUBILEUSZOWA WYSTAWA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI Z OKAZJI 65. ROCZNICY POWSTANIA NARODOWEJ SZKOŁY SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ILIJI PETROWA

21 czerwca (wtorek), godz. 18.30
BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURY

Al. Ujazdowskie 33/35 Warszawa

 

Od 21 czerwca do 22 lipca – w Galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury zagości Jubileuszowa Wystawa Rzeźby i Malarstwa uczniów Narodowej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Iliji Petrowa. Kurator: Petko Genow.

Bułgarski Instytut Kultury przedstawi ekspozycję z okazji 65. Rocznicy powstania Narodowej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Iliji Petrowa w Sofii.

To wydarzenie jest częścią Festiwalu „Polsko, poznaj przyszłość sztuki bułgarskiej”, organizowany przez Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury Republiki Bułgarii.

POWITANIE LATA – KONCERT ZESPOŁU

SARAKINA

Zespół SARAKINA to polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej, klasycznej jak i z elementami improwizacji jazzowej przenoszą klimaty etniczne do muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci wyższych szkół muzycznych, grający na takich instrumentach jak: akordeon, klarnet, kontrabas, kaval, dudy, tupan, tambura. Grupa koncertuje od 1999 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *