W LIPCU MOŻNA OBEJRZEĆ NASZE WYSTAWY

Po wernisażu dnia 30 czerwca dwie ekspozycje, które zorganizowane zostały przez Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury Bułgarii, będą gościć do końca września w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Galerie i atelier ośrodka są częścią wrocławskich „przestrzeni dla piękna” – miejskich stref priorytetowych, w obrębie których realizowany jest program Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

– „120 lat Państwowej Akademii Sztuk Pięknych”. Wystawę tę współtworzą dzieła wykonane wszystkimi znanymi technikami graficznymi i stanowią one selekcję najlepszych prac wykładowców i uczniów specjalizujących się w ostatnich latach w „Grafice”. Ekspozycji przewodniczy idea ciągłości trzech pokoleń w bułgarskiej sztuce graficznej z przeważającym udziałem studentów.

Do 22 lipca – w Galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury zagości Jubileuszowa Wystawa Rzeźby i Malarstwa uczniów Narodowej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Iliji Petrowa. Kurator: Petko Genow. Bułgarski Instytut Kultury przedstawa ekspozycję z okazji 65. Rocznicy powstania Narodowej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Iliji Petrowa w Sofii. To wydarzenie jest częścią Festiwalu „Polsko, poznaj przyszłość sztuki bułgarskiej”, organizowany przez Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury Republiki Bułgarii.

W Bibliotece Publicznej w Warszawskiej dzielnice Ursus gości wystawa „Bułgarskie świątynie wiary – serce piśmiennictwa i szkół ikonograficznych”. Wystawa przedstawia zabytkowe prawosławne świątynie, w obrębie których rozwijały swoją działalność szkoły piśmiennicze i ikonograficzne – Klasztor Zografu na Górze Athos, skalne cerkwie w Iwanowie, Monaster Baczkowski, Monaster Przemienienia Pańskiego, Rylski Monastyr, Białą Cerkiew koło Samokowa i inne. Autor: Swetłozar Stojanow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *