UROCZYSTE OTWARCIE WYSTAWY

1 maja (wtorek) 2018 r.

PARK ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

PAŁAC NA WYSPIE
AMFITEATR

INSYGNIA WŁADZY –

TRACKIE ZŁOTO ZE ZBIORÓW NARODOWEGO MUZEUM HISTORYCZNEGO W SOFII

Goszczenie ekspozycji w Warszawie odbędzie się w ramach programu kulturalnego Prezydencji Bułgarii w Radzie Unii Europejskiej oraz pod znakiem europejskiego roku dziedzictwa kulturowego.

Złoty wieniec – korona i sygnet są zabytkowymi artefaktami z IV w. p.n.e., pochodzą z grobowca młodego trackiego króla, który odkryto w 2005 r. w „dużej mogile” koło wsi Złatinica i Małomirowo, obwód Jamboł.

Organizatorami wystawy są Narodowe muzeum historyczne w Sofii, Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie i Muzeum Łazienki Królewskie.

Patronat Honorowy Ministerstwa Kultury Bułgarii i Ambasady Republiki Bułgarii w Polsce.

Otwarcie odbędzie się o godz. 11.00 w Pałacu na wyspie – wstęp z zaproszeniami. Wystawa będzie dostępna dla szerokiej publiczności od godz. 12.00.

Szczegóły: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/wystawa-trackiego-zlota-ze-zbiorow-narodowego-muzeum-history

godz. 12.00

W amfiteatrze w parku Łazienki królewskie  JE Emił Jałnyzow – Ambasador Bułgarii i prof. dr. hab. Zbigniew Wawer – Dyrektor Muzeum Łazienek Królewskich, zainaugurują Piknik Europejski Poświęcony Prezydencji Bułgarii w radzie UE.

Szczegóły :https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/piknik-europejski-4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *